قوانین و شرایط سرویس

قوانین و شرایط سرویس

کلیه مشتریان و کاربران سرویس های میزبانی وب و دامنه شبکیه آیریک، موظف به رعایت کامل شرایط سرویس این شرکت می باشند. ماهیت این شرایط برای تضمین رعایت حقوق سایر کاربران می باشد. این شرایط جامع و کامل نبوده و شرکت شبکیه آیریک حق اضافه، حذف یا تغییر بندهای آن را در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آنها در وب سایت شبکیه هاست برای خود محفوظ می دارد.

                                          

الف) تعاریف

مشتری: کسی است که به عنوان شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس می نماید.

سرویس: هر یک از خدمات ثبتی، نرم افزاری، فنی وارتباطی قابل ارائه توسط شرکت

طرح سرویس: فهرست سرویس های قابل ارائه همراه با ویژگی ها و محدودیت ها وقیمت ها به نحوی که خریدار کاملا آگاه گردد.

کاربر سرویس: کلیه اشخاصی که از سراسر دنیا وب سایت و یا سرویس خریداری شده را مشاهده و یا از آن استفاده می کنند.

منبع RAM : میزان استفاده از حافظه اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدار سرویس دهی می کنند بر حسب مگابایت وقتی که کاربران آن سایت درحال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند.

منبع CPU : میزان استفاده از پردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت خریدارسرویس دهی می کنند جهت پردازش درخواست ها و اجرای کدهای دینامیک آن سایت نسبت به کل توان پردازنده سرور به صورت درصد وقتی که کاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند.

فضای ذخیره سازی: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایل های خریدار اعم از وب سایت ، ایمیل ها ، پایگاه های داده و همچنین لاگهای آنها توسط یک وب سایت مصرف می گردد.

پهنای باند: میزان ردوبدل اطلاعات بین کاربران وب سایت و سرور جهت نمایش و عملکرد یک وب سایت بر حسب مگابیت بر ثانیه. همچنین میزان ردوبدل اطلاعات بین دو سرور در صورتی که این اطلاعات به منظور سرویس دهی به کاربران آن وب سایت باشد.

ترافیک ماهیانه: میزان تجمعی ردوبدل اطلاعات بین کاربران سرویس خریداری شده و سرویس در 30 روز گذشته.

 

ب) قوانین و مقررات

در صورت تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل، شرکت شبکیه آیریک حق تعلیق سرویس یا اجتناب از ارائه سرویس بدون هیچ اخطار قبلی را برای خود محفوظ می دارد. مرجع تشخیص خطا شرکت شبکیه آیریک می باشد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. شرکت شبکیه آیریک هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین خریدار متخلف مسئول جبران خسارت وارده شرکت شبکیه آیریک خواهد بود. درضمن در رابطه با استفاده از سيستم تيكتينگ توسط مشتريان اين نكته خاطر نشان مي‌گردد كه تيكت‌هاي منتظر پاسخ مشتري در صورت عدم پاسخ، پس از 24 ساعت به صورت اتوماتيك بسته مي‌شوند و لذا در صورتي كه مشتري ادعايي مبني بر بروز اشكال در سرويس دريافتي خود داشته باشد مي‌بايست به تيكت‌هاي ارسالي به صف خود در زمان مناسب پاسخ دهد، چرا كه در غير اين صورت فرض بر رفع مشكل بوده و هيچ ادعايي از سوي مشتري در رابطه با بسته شدن تيكت پذيرفته نخواهد شد.
در صورت عدم انصراف هفت روز پس از خرید، به هیچ عنوان مبلغی بابت سرویس های میزبانی وب قابل عودت نیست.
در رابطه با مبالغ پرداخت شده برای خرید یا تمدید دامنه نیز برگشت هزینه امکان پذیر نیست.

 

فعالیت های غیر مجاز

نصب و یا استفاده از برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد.

وجود کدهای مخرب مانند انواع ویروس ها و استفاده (عمدا یا سهوا) از برنامه های با نگارش ضعیف که موجب نفوذ به سرور میگردند.

اجرا، ارسال و یا نگهداری فایل هایی که به منظور سواستفاده یا استخراج اطلاعات محرمانه سرور یا سایر کاربران استفاده می شوند. در صورت وجود، این فایل ها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می شود و در مواردی می تواند منجر به تعلیق سرویس شود. هر گونه تلاش براي جستجو، اسكن يا آزمايش آسيب پذيري سرور يا شبكه ممنوع می باشد.

ارسال هرزنامه (Spam) به معنای ارسال تعداد زیادی پیام های غیر ضروری و یا بازرگانی از طریق سرویس های شرکت شبکیه آیریک ممنوع می باشد. در مورد سرویس ایمیل، سرویس های اشتراکی ارسال بیش از 40 نامه در ساعت و 600 نامه در روز مجاز نمی باشد وبه طور کلی در مورد ارسال گروهی نامه ها توجه نمایید که گیرندگان ایمیل ها، خودشان درخواست دریافت ایمیل را داشته و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد. در صورت عدم رعایت مئارد فوق، در مرتبه‌ی اول قابلیت ارسال ایمیل برای  1تا 7 روز بنابر صلاحدید سرویس دهنده سرویس شما بسته خواهد گردد و در صوت انجام مجدد این فعالیت، هاست شما به طور کلی Terminate خواهد گردید. طبیعی است که در صورت انجام این فعالیت به هر شکلی هیچ گونه عذری پذیرفته نخواهد بود.

عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون می باشد)

انجام فعالیت هایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات به سایر مشتریان گردد.

راه اندازی و یا استفاده از سرویسی که موجب اختلال و یا نفوذ در سیستم های اشخاص ثالث گردد.

استفاده از منابع

در میزبانی اشتراکی استفاده بیش از 15 درصد از CPU برای مدت زمان بیش از1 دقیقه مجاز نمی باشد.

حداکثر استفاده از RAM در طرح های اشتراکی بر اساس طرح سرویس می باشد.

حداکثر میزان انتقال داده ها بر اساس مشخصات طرح خریداری شده می باشد. در مورد طرح هایی که انتقال داده ها در آنها نامحدود می باشد، توجه به این نکته ضروی است که میزان استفاده لحظه ای از منابع نباید به گونه ای باشد که سرویس دهی به سایر مشتریان را مختل نماید.

حداکثر میزان استفاده از فضای ذخیره سازی بر اساس طرح سرویس می باشد.

به طور کلی اگر استفاده از منابع (قابل اندازه گیری باشند یا نباشند) به تشخیص بخش فنی از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید، امکان قطع سرویس به طور موقت یا دائم وجود دارد. همچنین، در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده و ایجاد اختلال، شبکیه آیریک ، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند.

محتوا

نگهداری، انتشار، انتقال کلیه داده ها و اطلاعاتی که مغایر با قوانین جاری کشور باشد ممنوع است. به طور نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده غیر مجاز از علائم تجاری و لوگوهای دیگران

اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور

قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز

کلاه برداری های اینترنتی ، جعل وب سایت (phishing) و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود

قوانین ثبت دامنه

برای ثبت دامنه باید به موارد ذکر شده در زیر دقت فرمایید.

حداقل طول دامنه ۳ كاراكتر و حداکثر ۶۳ كاراكتر و تنها استفاده از حروف انگليسی و ارقام و نشانه "-" به غير از اول و آخر نام و تكرار پشت سر هم مجاز می باشد.

ثبت دامنه هايي که يادآور اعمال غيرقانونی و افعال مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران مي باشند ممنوع می باشد.

شرکت شبکه برای ثبت دامنه های ملی تابع قوانین موسسه فیزیک نظری به آدرس nic.ir میباشد.

 بر اساس قوانین شرکت فیزیک نظری امکان ثبت دامنه های ملی (دامنه های با پسوند .ir) 2حرفی و 3 حرفی وجود ندارد.

تمدید دامنه

تمدید دامنه های فعلی کاربران در شبکیه آیریک از طریق ناحیه کاربری به سادگی انجام پذیر است. کافی است وارد منوی «دامنه های من» در ناحیه کاربری خود شوید و عملیات تمدید را انجام دهید.

شرکت شبکیه آیریک طی 5 بار ارسال ایمیل یاد آوری تمدید دامنه، به شما در مورد منقضی شدن نام دامنه هشدار می دهد. در ابتدا 60 روز پیش از زمان انقضای دامنه، ایمیل یادآوری تمدید دامنه را برای شما ارسال می کند و صورت حساب تمدید دامنه 30 روز پیش از تاریخ سررسید برای شما ایجاد می شود. می توانید پس از دریافت صورت حساب، عملیات تمدید را به سادگی و تنها با پرداخت به صورت آنلاین انجام دهید. بدیهی است در صورت عدم درخواست تمدید از جانب شما ، هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت شبکیه آیریک نخواهد بود.

انتقال دامنه

انتقال دامنه از پنل های شبکه آیریک به پنل دیگر شامل هزینه میباشد و این شرکت این حق را برای خود محفوظ میدارد که بابت انتقال دامنه هزینه لازم را از کاربر اخذ نماید

* مسئولیت محتوای سرویس ارائه شده بر عهده خریدار می باشد، این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد و سهو و یا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.


نحوه ارتباط طرفین با هم

 •  روش ارتباطی مستند شرکت با خریدار، آدرس ایمیل خریدار که حساب کاربری وی در پرتال کاربران ثبت شده است، خواهد بود.
 •  روش ارتباطی مستند خریدار با شرکت، ثبت تیکت در پرتال پشتیبانی با دریافت شماره پیگیری تیکت و یا ارسال نامه و دریافت رسید کتبی از شرکت خواهد بود.
 • استفاده از ایمیل برای تسهیل انجام کار مقدور بوده لیکن روش مستند در موارد شبهه انگیزبرای خریدار محسوب نمی گردد.
 •  شرکت مسئولیتی نسبت به تبعات وخسارات وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییر یافته خود را از طرق معتبر به اطلاع شرکت نرسانده است ندارد.محدوده استفاده از منابعCPU , Disk space , Traffic Data transfer , Ram , و ...

 شرکت در تعرفه ی خود ویا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده استفاده از منابع سرویسهای شرکت برای عموم سرویسها در تعرفه درج شده است .

لیکن موارد زیرنیز باید در نظر باشند.

 •     حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی 10% در بازه زمانی 1 دقیقه
 •     حداکثر Ram در میزبانی اشتراکی 100 مگا بایت
 •     حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه
 •     حد اکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج درتعرفه
 •     حداکثر Bandwidth لحظه ای در میزبانی اشتراکی 2 مگابیت در ثانیه


 ملاک تشخیص، نرم افزارهای کنترلی و واحد فنی شرکت خواهد بود.

 شرکت در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند. در این صورت، شرکت، پس از ارتقا سرویس توسط خریدار ویا کاهش مصرف، اقدام به ارائه سرویس دهی خواهد نمود.

 در صورتیکه خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی، شرکت حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.محتوا

 سرویسهای شرکت می بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیما به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می تواند شامل موارد زیر باشد (البته محدود به موارد زیر نیست(

 •     قرار دادن هرگونه داده تحت پوشش قانون کپی رایت بدون مجوز
 •     استفاده غیر مجاز از علائم تجاری دیگران
 •     استفاده غیر مجاز از لوگو های دیگران
 •     هرگونه تخلف از قانون جرایم رایانه ای ایران
 •     اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
 •     انتشار اکاذیب علیه دیگران
 •     کلاه برداری های اینترنتی و هرگونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود
 •     سایتهای فعال در زمینه HYIP ویا دارای سیستم هرمی
 •     فروش یا تبلیغ هرگونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد
 •     سایتهای مرتبط یا حامی گروههای شناخته شده تروریست بین المللی
 •     استفاده از سرویس های شرکت برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده های مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل


 مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تامین شدۀ خریدار ویا متصل به دامنه خریداری شده از شرکت تماما بر عهده خریدار است . این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد وسهو ویا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می پذیرد خواهد بود.

 در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه ای جبران کلیه خسارات وهزینه های مادی ومعنوی کلی وجزئی وارد بر شرکت در پاسخگوئی به مراجع ذیصلاح بر عهده خریدار خواهد بود.

 شرکت برطبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویسها واقامه دعوا وارائه اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود ویا در سرویس متصل به دامنه خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.


 نسخه پشتیبان (Backup)


 به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای شرکت نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی

مسموع نخواهد بود و شرکت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.

 مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس های سرورهای اختصاصی صرفا به عهده خود خریدار می باشد و شرکت در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد

 شرکت جهت امنیت بیشتر، از کلیه از فایلهای خریداران بصورت هفتگی نسخه پشتیبان تهیه می کند. این نسخه پشتیبان حداکثر تا یک هفته نگهداری خواهد شد. نسخه پشتیبان از بانک اطلاعاتی ms sql server بصورت روزانه گرفته می شود و یک هفته نگهداری می شود. شرکت تعهدی نسبت به صحت و کارکرد این نسخه ها ندارد.
 تمام نسخه های پشتیبان بر روی محلی خارج از دسترسی خریدار نگهداری می شود

شرکت تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد.

 شرکت هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و بروز بودن آنها را ندارد.

هر گونه اقامه‌ی شکایت در مورد قوانینی که در هنگام خرید مورد موافقت قرار گرفته است، قابل قبول نخواهد بود.
لازم به ذکر است در صورت تاخیر تمدید بیش از 5 روز از تاریخ انقضا 20% جریمه دیرکرد اعمال خواهد شد.
 • 14 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟